Приветствую Вас Читатель | RSS

LAB for madrichim

Пятница, 2024-03-29, 8:50 AM
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Архив - только для чтения
Модератор форума: natashkav  
ФОРУМ » Архив » Встречи старой израильской группы » Проект Авигайль и Маевский (Иврит)
Проект Авигайль и Маевский (Иврит)
MaevskyДата: Понедельник, 2008-02-11, 10:38 AM | Сообщение # 1
Философ
Статус: Offline
פרויקט- אביגיל ומייבסקי.
ארץ ישראל – מדינת ישראל
ישנן נקודות מבט שונות על אץ ישראל- גבולות גיאוגרפיים, היבטים היסטוריים, הלכה, חוק השבות וכ"ו.
במושג "מדינה יהודית דמוקרטית, קיימת סתירה פנימית משום שהיהדות והדמוקרטיה לא תמיד יכולות להשתלב ואם לנסות במילים אחרות, ארץ ישראל (הלכה) ומדינת ישראל (מדינה אזרחית) פעמים רבות סותרות אחת את השניה מבחינה עקרונית. אנחנו בחרנו להתרכז בקונפליקט בין ארץ ישראל ומדינת ישראל ולחקור וללמוד אותו דרך ההתנגשות בין חוק השבות וההלכה היהודית. בחרנו להתרכז בנושא הזה משום שהו מאוד רלוונטי בשביל המצב שבו נמצאת עכשיו החברה בארץ. יש רצון לעלות שאלות בקשר לקבורה בארץ ונישואים של "אזרחים סוג ב"- חוק השבות קובע שיהודי מדור שלישי ( אדם ששלוש דורות מאחוריו היה מישהו יהודי) הוא "מספיק" יהודי בשביל לעלות ארצה ולקבל אזרחות,או לשרת את המדינה אך הוא "לא מספיק" יהודי מבחינת ההלכה (יהודי הוא מי שאמו יהודיה או אדם שהתגייר) – אלו הם שני דברים שסותרים אחד את השני ולא יכולים להתחבר, הדבר מחזק את נקודת החיבור או להפך- ההפרדה בין ארץ ישראל ומדינת ישראל.
-מטרה: בגדול יש רצון להבין קודם כל "באיזה ארץ לחיות"- שילוב של הלכה ומסורת מצד אחד וחיים אזרחיים מצד שני, ובקיצור לבנות את היחס שלי למקום. אם קודם נאמר שיש דברים במדינה שאני רוצה להסתכל עליהם אחרת(- למצוא דברים חדשים בירושלים, לשנות את היחס לתל-אביב וכ"ו.) לא מבחינת זה שאם נוצר מצב שיש משהו שלא מוצא חן בעיני אז אני משנה את נקודת הראיה, אלא מתוך ההבנה של איך אני רוצה שיהיה, רק אז אני מבינה איך אני מסתכלת ומתייחסת למה שקיים כרגע. אם אנחנו מדברים על חוק השבות וההלכה ובתוך זה על חתונה וקבורה נראות ארבע אופציות- לא להתחתן, להתחתן בחו"ל, לעשות גיור או פשוט לעזוב את הארץ. לאחר ההבנה של איך אני רוצה שזה יהיה.
לפני שאנו מגיעים לשלב של שינוי נקודת המבט, צרים שקודם תהיה התייחסות כלשהי אמיתית ולא מנקודת מוצא של אין ברירה אז צריך לבחור את מה "מה פחות מתאים לי"-יש רצון לבנות ע"י הבנה איך אני רוצה שיהיה.
-העבודה תתבצע עם חברה עולים מרוסיה שכבר התחילו להשתקע בארץ.
-חומר פיזי שאתו יש רצון לעבוד עוד לא לגמרי ברור, אבל ברור שיש רצון לנסות לקחת שני חומרים שמאוד לא טבעיים אחד לשני ולנסות לחבר בניהם.

ФОРУМ » Архив » Встречи старой израильской группы » Проект Авигайль и Маевский (Иврит)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: